Baras Fenix

FENIKSAS kaip alternatyvios kultūros baras savo veiklą pradėjo 2009 metų gruodžio 31 dieną nebenaudojamose picerijos Palermo patalpose, kaip savotiškas maištas, prieš mieste vyraujančią jėgos kulto kultūrą.
“O padarykim iš budulyno banglyną” – taip skambėjo užmojis. Pirmus tris mėnesius dirbo be alkoholio licencijos, tačiau į renginius susirinkdavo iki 500 jaunų žmonių. Nuo balandžio 1-os iki lapkričio 1-os gavo sezoninę licenciją silpnam alkholiui, bet vos jai pasibaigus buvome priversti išsikelti dėl nesutarimų su pastato savininku.

Kita stotelė Ugniagesių g. 1. Pagal nusistovėjusią absurdišką tvarką, tik įrengus barą, kuris buvo pavadintas “Melodija”, galima tvarkytis licencijos gavimo dokumentus. O štai tuomet išaiškėjo, kad ir naujų patalpų savininkas nutylėjo apie esamas kliūtis licencijai gauti. Gretimame pastate tuo metu buvo sekmadieninė rusų kalbos mokyklėlė, nors ir darbo laikas nesikirto, ir durys nebuvo greta, bet pagal Alytuje galiojančias taisykles alkoholio prekybos vietos negali būti šalia švietimo įstaigų. Surengę vos tris renginius, vėl privalėjome ieškotis kitų patalpų.
Nenorom, bet teko kraustytis į tuo metu laisvas patalpas Vilniaus g. 6 (šiuo metu dėvėtų prekių parduotuvė). Jaukinomės jas kiek galėjome, bet tai nebuvo tai, ko ieškojome, todėl ir čia užsibuvome vos metus.

Dėl vykdomos gatvės rekonstrukcijos atsilaisvino patalpos Vilniaus g. 20, kur reziduojame daugiau nei 13 metų. Daug visko įvyko, skundėsi mumis kaimynai, dėl ko net kuriam laikui teko užsidaryti duris, bet su laiku viskas stabilizavosi. Su metais patalpų nuoma ir išlaikymo kaštai brango kartais. Šiandien ši našta sunkiai pakeliama, todėl priversti užsidaryti. Be to, ir Fenix baras savo indėlį jau padarė. Nebesinori sieti ateities su išgyvenimu iš baro veiklos. Privalome keisti konceptą ir gyventojus vilioti ne alkoholiu, o renginiais. Taipogi norisi dirbti su visomis amžiaus grupėmis, o esamos patalpos labiau tinkamos tik jaunimui. Reikia ieškoti gerokai didesnės erdvės renginiams, kur ne tik patrypti būtų galima, bet ir atsirastų vietos prisėsti, o gal ir sveikesniu maistu pasimėgauti.

Alytus privalo turėti bent vieną vegetarišką kavinę ar restoranėlį. Net yra žmogus, kuris pasiryžęs mesti darbą prestižiniame Vilniaus vegetariškame restorane ir grįžti į Alytų. Tik tam reikia patalpų bei šiokio tokio rėmimo.

Tinkamų patalpų mieste yra, tik lėšų joms vis dar nesukaupėme ir mokant nuomą, kažin ar sukaupsime. Uždarius barą, planuojame pastatyti paviljoną renginiams jau išsipirktame sklype Žaliojoje gatvėje.

Jau turint koncertų salę, o ne barą su koncertų salyte, lengviau bus pritraukti projektines lėšas iš Europos Sąjungos ar Kultūros tarybos fondų.